Великдень/ Випічка/ Різдво/ Торти та тістечка

Львівський сирник з маком

львівський сирник з маком

Не знаю, чи можна назвати Львівський сирник з маком виключно святковим десертом. Адже він добре смакує і з ранковою кавою під час буденного сніданку, і цілком може бути головним на святковому столі з будь-якого приводу. Отакий універсальний по-справжньому український смаколик, який ми любимо у всіх куточках країни.

Львівський сирник за цим рецептом не надто солодкий, в міру, як треба. Свіжий, з приємним ароматом ванілі та лимону. Він взяв у себе найкраще від сирників, які ми смажимо на пательні, а саме – дуже сирний смак. А ще своїм ароматом він трохи нагадує той самий чізкейк Нью-Йорк.

Журавлина дає львівському сирнику соковитість та цікавий фруктовий відтінок, а мак дає текстуру, яку не можна ні з чим порівняти. А ще у цього сирника є хрумка шоколадна скоринка, яка у поєднанні з ніжним сиром дарує надзвичайні враження.

львівський сирник з маком

Приготування львівського сирника

Для цього львівського сирника ми попередньо трохи підготуємо мак, щоб він став мʼяким. Це нескладно зробити та не потребує якоїсь спеціальної техніки.

Загалом львівський сирник за цим рецептом можна приготувати зовсім без застосування кухонних приладів (окрім духової шафи, звичайно). Якщо це ваш випадок, то раджу протерти сир через сито, щоб готовий сирник мав більш-менш гладку консистенцію.

Та якщо у вас є блендер або комбайн із ножами (подрібнювач), це звісно полегшить приготування.

Журавлину так само підготуємо: замочимо її, щоб стала соковитою. Можна залити звичайним окропом десь за годину до приготування сирника. А можна замочити чимось ароматним, наприклад, ромом або іншим духмяним алкоголем, або, наприклад, апельсиновим соком, теж буде добре. Памʼятаєте, яким цікавим стає панетоне разом із сухофруктами, що були замочені ромом? Ммм…

Заливати журавлину алкоголем або соком треба за 1-2 доби до приготування сирника, щоб журавлина встигла максимально увібрати в себе рідину та аромат.

Часто в рецептах львівського сирника можна зустріти манку, але мені більше подобається додавати кукурудзяний крохмаль. Отже, цей львівський сирник є безглютеновим, що для когось може бути важливим.

львівський сирник з маком

Інгредієнти:

600 г кисломолочного сиру
100 г цукру
1,5 ст.л. кукурудзяного крохмалю
1 ч.л. ванільного екстракту (можна замінити на пакетик ванільного цукру)
цедра 1 лимона
4 яйця
50 г сметани
80 г вершкового масла
50 г журавлини
50 г маку

Глазур:
70 г чорного шоколаду
70 г вершкового масла
10 г рослинної олії
кокосова стружка для прикрашання

  1. Журавлину залити окропом і залишити на 1 годину, потім відкинути її на сито (якщо замість води заливаєте алкоголем або соком, то зробіть це за 1-2 доби, а потім так само відкиньте журавлину на сито прямо перед початком приготування).
  2. Залити мак водою (приблизно у 2-3 рази більше, ніж маку), довести до кипіння та проварити на слабкому вогні протягом пів години. Якщо під час цього зявилася пінка, приберіть її. Потім злийте окріп і промийте мак холодною водою кілька разів. Відкиньте його на дрібне сито.
  3. Увімкнути духовку на розігрівання до 180ºС.
  4. Розтопити вершкове масло.
  5. Зʼєднати цукор з кукурудзяним крохмалем, перемішати віночком.
  6. Додати сир, цедру лимона, яйця, сметану, розтоплене вершкове масло. Пробити все разом блендером або у комбайні з ножами, до однорідності.
  7. Відокремити 200 грамів сирної маси до іншої ємності. В більшу частину суміші додати журавлину, а в меншу частину – мак.
  8. Форму для випікання застелити пергаментом.
  9. Вилити більшу суміш (ту, що з журавлиною) у форму, зверху розподілити суміш з маком.
  10. Випікати майбутній сирник протягом 40 хвилин за температури 180ºС. Вимкнути духовку і залишити в ній сирник на пів години з відкритими дверцятами.
  11. Повністю остудити сирник у формі за кімнатної температури. Переставити в холодильник (також у формі) на 6-8 годин (я зазвичай готую сирник ввечері, та вранці прикрашаю глазурʼю).
  12. Приготувати глазур. Розтопити шоколад разом з маслом та олією у мікрохвильовій печі імпульсами по 15 секунд, щоразу перемішуючи (або на водяній бані, якщо немає мікрохвильовки).
  13. Сирник витягнути з форми та перевернути догори дриґом. Покрити його глазурʼю та посипати кокосовою стружкою. Дати глазурі застигнути та подавати львівський сирник з маком до столу.

Зберігайте львівський сирник у холодильнику протягом 3 діб.

Смачного!

львівський сирник з маком

More recipes

Be the first to comment

Leave a Reply