Великдень/ Випічка/ Різдво

Рецепт панетоне

рецепт панетоне

Панетоне (панетон) ⎻ це солодкий італійський хліб із цукатами, сухофруктами або іншою начинкою. Вважається, що це суто різдвяна випічка, але італійці стверджують, що панетоне печуть в Італії й до Різдва, й до Великодня. Рецепт панетоне відрізняється від пасок здебільшого співвідношенням сухих та вологих інгредієнтів, що в решті робить панетоне геть іншим за текстурою.

З моменту публікації цього рецепту у своїх соцмережах у 2018 році я отримала сотні захоплених повідомлень і коментарів про надзвичайний смак і чарівну текстуру панетоне. Ця італійська здоба не дає шансів залишитися байдужими буквально нікому, навіть найзатятіші “нелюбителі” великодньої випічки дуже високо оцінили панетоне.

Друзі, нещодавно я зробила відео про панетоне, де показала весь процес приготування, обовʼязково подивіться його, воно точно стане вам у пригоді. Завчасно дякую за коментарі та підписки, це дуже допомогає просуванню україномовного контенту!

Чим панетоне відрізняється від пасок?

ПАНЕТОНЕ легший та більш пористий, соковитий та ніжний, більш здобний, ніж наші звичні паски. Цукати та сухофрукти для панетоне зазвичай замочують у ромі або в іншому запашному алкоголі, це надає особливого аромату майбутній випічці. Можна готувати панетоне як на дріжджах, так і на заквасці.

Найзручніше готувати панетоне за допомогою планетарного міксера або тістоміса, але реально впоратися і самотужки. Єдине що, одразу попереджаю, доведеться добре попрацювати, але воно того варте, повірте мені та сотням дівчат, які готували за цим рецептом та писали мені свої захоплені відгуки. Надзвичайно важливо ⎻ не додавати зайвого борошна до тіста, оскільки це “забʼє” його, та ви отримаєте звичайнісіньку здобну булку: суху, жорстку та нецікаву.

Прикрашання панетоне

Традиційно панетоне прикрашають мигдальною глазурʼю, цукровими гранулами та мигдалем або мигдальними пластівцями. Головна відмінність від пасок у тому, що панетоне випікають вже прикрашеними. Тобто після випікання та остигання ви отримуєте готовий виріб, більше нічого не треба із ним робити, навіть паперову формочку не треба знімати, така подача панетоне є нормою. Це дуже зручно, як на мене.

Але головне – це смак та гра текстур панетоне. Оскільки мигдальна глазур під час випікання карамелізується та стає хрумкою скоринкою, в поєднанні з ніжним мʼякушем це дійсно вражає. Окрім того, сама по собі мигдальна глазур є дуже смачною.

Чи можна прикрасити панетоне білою глазурʼю?

Якщо ви бажаєте прикрасити панетоне білою глазурʼю, в цьому немає проблеми. Просто не робіть мигдальну глазур та випікайте панетоне, лише змастивши його верхівку чистим молоком. Колись я пробувала змащувати сумішшю молока та жовтка або яйця, але експерименти показали, що лише чисте молоко дає таку скоринку, до якої потім добре пристає глазур (білкова або желатинова) та при нарізанні панетоне не відпадає від нього цілими шматами.

У моєму блозі є 2 рецепти білої глазурі:
1) класична білкова глазур , знайома нам всім з дитинства,
2) та глазур на желатині, і я вам дуууже раджу спробувати приготувати її. У статті за цим посиланням детально розписала, чому варто її спробувати.

До речі, окрім панетоне, також є КОЛОМБА ⎻ це як раз великодня випічка в італійських традиціях. Її готують у формі голубки, також прикрашають мигдальною глазур’ю, цукровими гранулами та мигдалем або мигдальними пластівцями. У коломбу традиційно додають апельсинові цукати та цедру.

Якщо ви ще не надто близько знайомі із дріжджовим тістом, рекомендую спочатку прочитати мою статтю Чому дріжджове тісто не піднімається.

Крім того, раджу подивитись рецепти не менш смачних та ще й незвичайних пасок – Крафіни (на фото нижче) та Сирна паска без дріжджів.

крафін фото

Борошно для панетоне

Борошно має велике значення у приготуванні панетоне, а саме вміст білка (протеїну) у 100 г борошна. А якщо бути ще точніше – вміст клейковини у борошні.

Найчастіше в супермаркетах ви зустрінете борошно із 10-11 г білка на 100 г борошна. Для здоби рекомендують використовувати “сильне” борошно із вмістом білка близько 13 г. Однак кількість білка, вказана на пакуванні, не завжди означає високий вміст клейковини. Я наведу нижче конкретні назви борошна, щоб не заглиблюватися в тему визначення вмісту клейковини.

Відповідне борошно для панетоне можна знайти в деяких гіпермаркетах, а також інтернет-магазинах. Це борошно з мʼяких сортів пшениці, яке називається Manitoba. Наразі мені відомі такі виробники манітоби як Il Molino, Caputo, Santini, Molino Grassi. Також у Nordic є борошно з таким вмістом білка (зазвичай у пакуваннях по 2 кг).

Ви можете спробувати приготувати панетоне й зі звичайного пшеничного борошна вищого ґатунку, але процес буде набагато більш трудомісткий, та кінцевий результат все одно буде відрізнятися від оригінального.

Замінити пшеничне борошно на інший вид борошна в жодному разі не рекомендую: в них не розвивається клейковина так, як це потрібно для здобного тіста. Цільнозернове борошно також не підійде.

рецепт панетоне

Отже, рецепт панетоне

З наведеної кількості продуктів виходить 3-4 середніх панетонів.

Інгредієнти:

200 г цукатів та сухофруктів (у мене домашні апельсинові цукати за цим рецептом, вʼялена журавлина, родзинки та курага)
75 г рому + 75 г води (для замочування сухофруктів)

Опара

200 мл молока
12 г живих дріжджів (або 5 г сухих) – це не помилка, саме такої кількості дріжджів ДОСТАТНЬО
70 г борошна Манітоба
50 г цукру

Тісто

опара
5 жовтків (білки знадобляться для мигдальної глазурі)
100 г цукру
1 ч.л. ванільного екстракту (рекомендую такий)
цедра 1 апельсина
дрібка солі
1 ч.л. куркуми
330 г борошна Манітоба
70 г мʼякого вершкового масла

Мигдальна глазур для панетоне

80 г мигдального борошна
білки 2 яєць = 70 г (решта білків не знадобиться, залиште їх на омлет, безе або такий тортик)
50 г цукру
10 г ванільного цукру
мигдаль цілий
мигдальні пластівці
гранули цукру (можна придбати в магазинах товарів для кондитерів або приготувати за цим рецептом).

Насамперед потрібно підготувати начинку для панетоне.

Сухофрукти замочити у ромі на дві доби при кімнатній температурі. В результаті вони набрякнуть і стануть дуже соковитими. Цукати не треба замочувати.

рецепт панетоне

Опара для панетоне

Зʼєднати молоко, дріжджі (живі – розкришити), цукор та борошно. Перемішати, накрити плівкою та прибрати в тепле тихе місце (кухонна шафка або духовка, звісно не ввімкнена та не гаряча!) на 1 годину.

За цей час опара збільшиться у 2-3 рази, та на ній з’явиться пінна шапка. Якщо цього не сталося, значить дріжджі не спрацювали, у цьому випадку уважно прочитайте статтю Чому дріжджове тісто не піднімається, зʼясуйте та усуньте причину.

рецепт панетоне

Замішування тіста для панетоне

Додати в опару жовтки, цукор, ванільний екстракт, цедру, куркуму та сіль. Перемішати. Просіяти борошно, перемішати та замісити тісто. Вимішувати протягом 15-25 хвилин.

Спочатку тісто буде досить рідке – це нормально, протягом вимішування в ньому почне розвиватися глютен (клейковина), й воно перестане липнути до рук, стане однорідним, еластичним та ніжним.

Перевіряємо тісто на глютенові вікна: тісто добре тягнеться до напівпрозорої товщини.

Тепер додаємо мʼяке вершкове масло та вмішуємо його у тісто.

Велику миску (з урахуванням збільшення тіста в 3-4 рази) змастити рослинною олією без запаху (підійде рослинна рафінована), покласти до неї тісто, накрити плівкою та поставити в тепле місце на 2-3 години.

рецепт панетоне

Із замочених сухофруктів злити зайвий ром, перемішати їх із цукатами та 2-3 ст.л. борошна (так вони краще розподіляться в тісті).

Тісто, що піднялося, обім’яти руками, додати цукати й сухофрукти у борошні. Вимішати, аби вони розподілилися по тісту. Якщо тісто стане трохи вологим від сухофруктів та почне липнути до рук, можна трохи присипати його борошном.

рецепт панетоне

Розкласти порції тіста за формами, заповнюючи їх на ⅓. Форми поставити на деко, накрити плівкою та прибрати в тепле місце на вистоювання на 2-3 години. Тепер тісто ростиме повільніше через наявність начинки у ньому.

Мигдальна глазур для панетоне

Поки тісто росте, зробимо мигдальну глазур. Поєднати мигдальне борошно з білками, цукром та ванільним цукром, добре перемішати.

рецепт панетоне

Випікання панетоне

Прим. Температура та час випікання дуже залежать саме від вашої духової шафи та можуть відрізнятися від тих, що наведені у рецепті. Врахуйте відмінності вашої духовки. Якщо у вас виникають із цим труднощі, рекомендую прочитати ось цей пост у блозі про те, як визначити особливості своєї духовки.

Духовку розігріти до 170°С. Після вистоювання обережно змастити панетоне мигдально-білковою сумішшю, посипати мигдалем та/або його пластівцями, термостабільним цукром.

Випікати паски близько 45 хвилин (середній розмір панетону, для інших розмірів знадобиться більше або менше часу). Якщо верх зарум’яниться набагато раніше, можна накрити паски фольгою.

Перевірити готовність зубочисткою, вона має бути сухою.

Вийняти панетоне з духовки та остудити вгору ногами: близько до дна форми проткнути кожен панетон двома шпажками хрест на хрест і підвісити на цих шпажках до повного остигання.

Підвішувати панетоне потрібно для того, щоб зберегти його повітряну текстуру. Оскільки гарячий мʼякуш дуже ніжний, без підвішування він може “сісти” під своєю вагою. Втім він все одно буде дуже смачний, але текстура стане більш щільна.

рецепт панетоне

Зберігайте панетоне в герметичній тарі, тоді вони залишатимуться свіжими до 7-10 днів.

Смачного!

панетоне рецепт з фото

Зверніть увагу на інші рецепти пасок:

Сирна паска без дріжджів
Великодні крафіни

More recipes

73 коментарі

  • Reply
    Elena
    21.08.2018 at 22:56

    Спасибо огромное, за подробный рецепт. И еще очень круто, что есть версия для печати. Очень часто на кулинарных сайтах этой опции нет…

    Вопрос по приготовлению, можно ли тесто не вымешивать руками, а смешать в комбайне насадкой крюк?

    • Reply
      yellowmixer
      25.08.2018 at 11:16

      Конечно можно, это очень удобно) По времени вымешивание в миксере займет около 20 минут.

      • Reply
        Арсения
        30.04.2021 at 16:56

        С белком 13,2 нашла только цельнозерновую. Подскажите, пожалуйста, её использовать или уже лучше обычную с 10,3?

        • Reply
          Марина Калашник
          05.05.2021 at 20:34

          Лучше обычную. ЦЗ мука и из твердых сортов пшеницы не подходят.

    • Reply
      Марина
      15.04.2020 at 03:28

      Здравствуйте, можно ли добавить в тесто не только желтки, но и белки?

      • Reply
        Марина Калашник
        15.04.2020 at 09:28

        Здравствуйте, нужно пересчитывать весь рецепт для этого, тк пропорция сухих и жидких веществ изменится.

      • Reply
        Юлия
        19.04.2020 at 05:05

        Сделала все точь в точь по рецепту. Тесто стоит уже 4-й час и ничего, хотя опара поднялась что не знала куда девать..

    • Reply
      Ирина
      26.04.2021 at 17:49

      Марина, добрый день, подскажите, пожалуйста, а сухофрукты обычной мукой присылать? Спасибо

      • Reply
        Марина Калашник
        05.05.2021 at 20:21

        Добрый день, да, можно обычной.

  • Reply
    Vladislava
    17.04.2019 at 00:01

    Обязательно вымачивать сухофрукты в роме ?

    • Reply
      yellowmixer
      17.04.2019 at 11:40

      Замачивать обязательно. В роме – необязательно, можно заменить на другой ароматный алкоголь (коньяк, виски). При выпекании спирты выветрятся, останется только аромат. Если принципиально против алкоголя, замочите в апельсиновом соке.

  • Reply
    Anna
    10.03.2020 at 10:14

    Спасибо больше за рецепт) Подскажите нельзя ли заменить муку на обычную. Даже не представляю как выглядит сильная мука)

    • Reply
      yellowmixer
      17.03.2020 at 11:41

      можно, но процесс будет гораздо более трудоемкий, и конечный результат может отличаться от оригинального.

      • Reply
        Ольга
        23.03.2020 at 09:29

        Здравствуйте, подскажите пожалуйста, а какое количество панеттоне выходит из этих ингредиентов?

        • Reply
          yellowmixer
          23.03.2020 at 20:21

          Здравствуйте, 3-5 штук, зависит от размера.

  • Reply
    Elena
    08.04.2020 at 10:28

    Благодарствуют Вами за рецепт! Великолепный вышел панеттоне. Волокнистый, влажный, и сахара Я добавила больше))

    • Reply
      yellowmixer
      08.04.2020 at 10:29

      Очень рада, что все получилось и понравилось! Спасибо за доверие)

    • Reply
      Elena
      08.04.2020 at 10:30

      И вымешивала 1 час 15 минут. Уже думала, что не так что то делаю. И руками и крюком в миксере. Долго липло.

      • Reply
        yellowmixer
        08.04.2020 at 10:31

        Мука была обычная или с повышенным содержанием белка?

  • Reply
    Alexa
    12.04.2020 at 18:02

    Добрый день, спасибо за рецепт) решила готовить паски на всю семью в этом году, бабуля печь не будет потому на мне большая ответственность, появилась пара вопросом перед приготовлением:
    1.Нужно ли смазывать форму маслом?
    2.Есть ли разница из какого материала форма?
    3.читаю что в некоторых рецептах итальянской выпечки дрожжевой добавляют немного рома и в тесто, не экспериментировали с этим? может не сливать ром с сухофруктов?
    4. масло не растопить до жидкого а просто размягчить? или всё-равно?
    5. желтки просто вмешать в тесто или взбить вначале? может взбить с сахаром?
    6. В массе для верхушки надо все перемешать вилкой в миске или пробить блендером или миксером? взбивать точно не надо?
    7. Лучше использовать живые дрожжи или сухие?

    Может я задаю глупые вопросы, простите, но у меня маленький опыт выпечки (ограничен печеньками))
    буду очень благодарна за ответы!

    • Reply
      Alexa
      12.04.2020 at 18:08

      По поводу дрожжей уже нашла вашу подробную статью

    • Reply
      Марина Калашник
      12.04.2020 at 20:25

      Добрый день!
      1. Если форма металлическая, смазать маслом. Если бумажная форма или силикон – можно не смазывать.
      2. Удобнее всего – бумажные, но и в металле, и в силиконе отлично получится.
      3. Ром в тесто не добавлять, алкоголь угнетает действие дрожжей. С сухофруктов ром обязательно хорошо слить, иначе в тесте будет лишняя влага, вам придется добавить муку, а это испортит текстуру.
      4. Масло размягчить, не топить.
      5. Желтки просто вмешать. Не путайте с другими видами теста. Если написано добавить, значит просто добавить 😉
      6. Для верхушки смесь перемешать венчиком или миксером с насадкой венчик. НЕ блендером!
      7. Дрожжи советую живые, тем более если Вы – новичок.

      В моем Инстаграме в вечных сториз есть видео всех процессов приготовления панеттоне, думаю, они Вам очень помогут – @marina_kalashnyk
      Удачи! Все получится!

  • Reply
    Alexa
    13.04.2020 at 17:15

    Спасибо за такой подробный ответ, пошла к вам в инста)

    • Reply
      Марина Калашник
      14.04.2020 at 15:56

      🙂

      • Reply
        Alexa
        17.04.2020 at 12:23

        Марина, спасибо, всё получилось очень красиво. Благодаря вашему труду вчера в мое1м доме случилось просто какое-то чудо – настоящие куличи! даже не верится что это я их сделала)) Единственное что пошло не по плану – термостабильные гранулы домашнего приготовления в большинстве своём оказались термонестабильные)) – расплавились и слились полностью с миндальной массой. какие-то участки на верхушках остались красивыми как у вас а какие-то совсем расплавились.. Гранулы я сделала очень точно по рецепту (даже специально купила весы кухонные для этого) дело в случае? в следующий раз должно получится? логика подсказывает что они как будто более влажные остались чем должны бы были быть. Не подскажите в чем может быть дело? и второй вопрос – верхушка осталась скорее белая – светло молочная а не коричневая.. не хрустит, это значит что надо было дольше печь? и ещё один вопрос – есть ли какие-то рекомендации по граммам теста в расчете на обьем формы? чтобы идеально подошло чуть выше бумажки?

  • Reply
    Ирина
    18.04.2020 at 00:24

    Рецепт совсем не понравился. Пропорции не правильные, муки сильной ушло намного больше чем указанно. Плюс сахара указанно тоже очень мало, сдоба вышла пресной хотя я увеличила его количества понимая , что и муки ушло больше.

    • Reply
      Марина Калашник
      18.04.2020 at 07:12

      Добрый день. Сожалею, что рецепт не ожидал ваших ожиданий.

      С пропорциями все в порядке, проверено уже тысячами людей, и я готовлю ежегодно сотни панеттоне в своем цеху, и в 99% отзывы на них восторженные.

      Допускаю, что дело либо в продуктах, либо в нарушении технологии. Какая мука, масло, сахар? Вы уверены, что это не ц/з мука с повышенным белком? Или что сахар не сладкий, а такое вполне часто бывает. Добавляли цедру, ваниль? Сухофрукты замачивали?

      Получается, что добавив лишнюю муку и сахар, вы уже отошли от рецепта, тогда естественно, что результат вышел другим.

      Если что, прямо сейчас в Инстаграм публикаю десятки фото и отзывов тех, кто готовит и все получается отлично)

  • Reply
    Ирина
    18.04.2020 at 15:52

    мука Манитоба , масло валио, все делала по рецепту без отсебятины. Но замесить тесто с количеством муки что указанно , не удалось.

  • Reply
    Анастасия
    28.05.2020 at 15:48

    Мой самый любимый рецепт!! Готовила уже два раза, во второй даже добавила 300 г муки, и вышли божественные пасочки. Немного дольше вышел замес (25-30 мин) но оно того стоит:)
    Такую нежную структуру не возможно забыть, теперь готовлю их 3-4 раза в год:))

    • Reply
      Юля
      05.04.2021 at 20:23

      Здравствуйте, подскажите пожалуйста а какое количество панеттоне получается из данного количества теста/ингредиентов?:)

      • Reply
        Марина Калашник
        05.05.2021 at 20:10

        3-4 штуки) Здравствуйте

  • Reply
    Диана
    07.12.2020 at 00:02

    Здравствуйте! На Пасху делала куличи по Вашему рецепту!! Супер, просто шикарно! Пожалуйста, подскажите, зависит ли время выпечки от размера панеттоне?? Хочу сделать на Рождество не маленькие, а большие, как продают в магазине. Помогите, пожалуйста, советом!)..

    • Reply
      Марина Калашник
      04.01.2021 at 10:19

      Добрый день. Зависит: чем больше панеттоне, тем ниже температура и дольше время выпекания. Снижайте до 165-170* примерно, время – нужно тестировать.

  • Reply
    Ирина
    14.04.2021 at 18:24

    Здравствуйте. Сориентируйте пожалуйста по температуре расстойки, изначально, когда тесто согревает и когда уже находится в формах. Спасибо

    • Reply
      Марина Калашник
      05.05.2021 at 20:11

      Здравствуйте, не больше 35 градусов

  • Reply
    Ирина
    14.04.2021 at 18:25

    *созревает

  • Reply
    Мария
    25.04.2021 at 09:32

    Добрый день, делала все по рецепту с правильной мукой, тесто получилось но при расстойке не поднимается, только чуть чуть, уже второй раз делаю и такая же ситуация, один раз брала живые дрожжи, второй сухие, опара хорошо поднялась, а тесто нет(((( Может подскажите причину, стоит в выключенной духовке.

  • Reply
    Ирина
    27.04.2021 at 23:36

    Добрый вечер. Посоветуйте фирму сильной муки. Если подходит- Борошно з твердих сортів пшениці Semola La Pasta напишите. У меня такая в наличии есть. Она на манку чем-то похожа..

    • Reply
      Инина
      28.04.2021 at 23:24

      И можно узнать, у вас точно скорее есть калорийность этого блюда

      • Reply
        Марина Калашник
        05.05.2021 at 20:28

        Не подскажу

    • Reply
      Марина Калашник
      05.05.2021 at 20:24

      Добрый день, из твердых сортов не подходит

  • Reply
    Ирина
    27.04.2021 at 23:39

    Ну и сухие дрожжи есть в наличии. Не знаю про живые, и где их приобретать. Так что буду делать по рецепту с сухими. И вопрос по молоку какой жирности?2,5 подходит?

    • Reply
      Марина Калашник
      05.05.2021 at 20:25

      Можно и на сухих, если уверены в них. Тогда их количество сократить в 3 раза. Молоко 2,5% подходит

  • Reply
    Ирина
    27.04.2021 at 23:41

    И ещё вопрос по формочкам. Какие взять лучше и при какой температуре выпекать в електро-духовке? 300-500?

    • Reply
      Марина Калашник
      05.05.2021 at 20:27

      300-500 это универсальные, подходят. Ориентировочная температура указана в рецепте, подбирайте под свою духовку и формочки индивидуально

  • Reply
    Ирина
    29.04.2021 at 18:36

    Мария, я делаю сейчас. Возможно у вас быстродействующие дрожжи. Их нужно настоять минут 10 и сразу делать тесто. Я вот переделываю‍♀️

    • Reply
      Марина Калашник
      05.05.2021 at 20:33

      У меня живые дрожжи. Быстродействующими бывают только сухие. С ними работаем так же – через опару.

  • Reply
    Elena
    01.05.2021 at 14:51

    У меня получилась обычная воздушная не сладкая паска, но красивая. Обидно но на панеттоне не похожа(

  • Reply
    Наталья
    05.05.2021 at 21:50

    1. Пеку уже несколько лет по этому рецепту. Итог – он прекрасен! С дырками, с вертикальными волокнами и ароматом цукатов апельсина, просто переносит меня в Италию… в старые семейные кондитерские/кафе.
    2. Если у кого-то не получилось, не огорчайтесь. Пробуйте еще. Если вы выдерживали пропорции, все инструкции Марины, выбрали правильную муку с высоким содержанием белка (я беру 13 или 13.5), придерживались указанного технологического процесса, не спешили и дождались прекрасных глютеновых окон – то он у вас точно получится.

    • Reply
      Марина Калашник
      14.06.2021 at 12:53

      Спасибо за отзыв! Подписываюсь под каждым словом))

  • Reply
    Olga
    05.05.2021 at 23:53

    Пеку по этому рецепту второй год. И очень сожалею, что не знала его раньше! Я с дрожжевым тестом до этого панеттоне была на «вы» и шёпотом) Но как же приятно получать комплименты от гостей! Я нигде таких подробных рецептов со всевозможными нюансами никогда не видела! Марина, спасибо вам огромное!

    • Reply
      Марина Калашник
      14.06.2021 at 12:54

      Спасибо за отзыв, очень рада, что все получается!

  • Reply
    Olga
    06.05.2021 at 00:00

    Кстати, в этом году меня подвели дрожжи. Львовские) Опара была идеальная, раза в 4 за 30 минут увеличилась, запузырилась, как никогда. Но тесто никак не хотело подходить. И очень очень долго я ждала. И жарище устроила, но поднялось только в 2 раза. Зато в духовке ему понравилось)
    И ещё… Кто любит послаще, добавьте на порцию грамм на 20-30 больше сахара. 😉

    • Reply
      Марина Калашник
      14.06.2021 at 12:56

      Поддерживаю насчет сахара, если любите послаще. По моему рецепту панеттоне выходят умеренно сладкими.

  • Reply
    Вікторія
    25.04.2022 at 20:59

    Дякую! Зробила за вашим рецептом і все вийшло ідеально! Одну порцію тіста зробила з цукатами, а іншу з шоколадом. Для глазуру використовувала просто білий шоколад

    • Reply
      Марина
      15.02.2023 at 11:48

      Чудово! Дякую за відгук❤️

  • Reply
    Інна
    30.03.2023 at 11:54

    Доброго дня! В переліку продуктів для тіста не має олії, а в інструкції з приготування написано додати олію. Скільки додавати?

    • Reply
      Marina
      30.03.2023 at 12:52

      Перепрошую, це помилка, у тісто додаємо вершкове масло. Вже виправила

  • Reply
    Світлана
    31.03.2023 at 15:15

    Доброго дня!
    Підкажіть будь-ласка, чи обов’язково перевертати панетоне верх дном? В прошлому році готувала і оскільки відповідного приладдя не маю, прийшлося покласти панетоне на бік і постійно їх перевертати. Деякі із панетоне у зв’язку із цим трішки змінили свій вигляд.
    І ще питання, – чи можна додати більше цукру і на скільки? Оскільки домашні критикували за те, що здоба взагалі не солодка (цукатів та ізюму їм було замало).
    Дякую

    • Reply
      Marina
      14.04.2023 at 11:02

      Добрий день. Перевертати потрібно, оскільки мʼякуш одразу після випікання дуже ніжний, після остигання він стає міцніше, і панетоне не деформується під власною вагою.
      Щодо цукру, так, можна збільшити, на ваш смак, але занадто багато не можна, оскільки це вплине на ефективність дріжджів.

  • Reply
    Ірина Урманова Ірина
    12.04.2023 at 15:37

    Підкажіть будь ласка , якщо я хочу добавити шматочки шоколаду молочного то як то можна зробити і чи взагалі можна до цього рецепту так зробити?

    • Reply
      Marina
      14.04.2023 at 11:03

      Так, можна додати, в той самий момент, що й цукати.

  • Reply
    Наталія
    14.04.2023 at 10:54

    Доброго дня. А можна замінити звичайне молоко на пряжене? Цікаво, що буде

    • Reply
      Marina
      14.04.2023 at 11:05

      Гадаю, що можна, чому б ні.

  • Reply
    Наталія Антоненко
    15.04.2023 at 12:56

    Щиро дякую за Вашу працю! В мене більш на пасхи схоже вийшло, але дуже смачно! Дякую!⚘

    • Reply
      Marina
      20.04.2023 at 13:33

      Дякую за відгук!

  • Reply
    Аріна
    15.04.2023 at 17:27

    Доброго дня!) Пасочки вийшли такі, як завжди мріяла!) Повітряні і смачні. На жаль не вдалось знайти італійське борошно, але все рівно пречудово спеклись. В моєму випадку з українського борошна можна не підвішувати було, бо на одну паску не вистачило палочок і в порівнянні з підвішеними різниці не має. Я не дуже дружу з тістом) не розумію, яке воно має бути, після 30 хв замісу воно все рівно липло до рук сильно. Але результат перфектний, тепер завжди буду робити за цим рецептом. Дуже дякую вам!

    • Reply
      Marina
      20.04.2023 at 13:34

      І я Вам дякую за відгук!☺️

  • Reply
    Уляна
    16.04.2023 at 11:55

    Дуже смачний панетонне.Глютенового вікна я так і не дочекалася (місили тісто добру годину ), але текстура була дуже схожа на панетонне.Дякую за чудовий рецепт.Начтупного року обов’язково його повторю Добавляла ще в сухофрукти аніс.
    Ви замішуєте 25-30 хв вручну чи міксером для тіста?

    • Reply
      Marina
      20.04.2023 at 13:36

      Дякую за відгук!
      Міксером – від 15 до 30 хвилин, залежно від його потужності та кількості тіста. Руками можливо до години, залежно від борошна, інтенсивності вимішування та кількості тіста.

  • Reply
    Дар'я
    20.04.2023 at 10:30

    Що ж, от і моя черга написати відгук… ЦЕ НЕЙМОВІРНО!

    Так, робила певні свої правочки: вимішувала тісто в планетарному міксері на швидкостях 1-2 приблизно 1 – 1,5 години… ПРОТЕ воно того вартувало!
    Ще додала на 15г масла більше, щоб текстура стала більш ніжною. Дочекалась того самого глютенового віконця, то був оргазм для очей. Тісто було пахуче, тягнуче… Брала борошно Нордік, все вийшло ідеально.
    Плюс моментик: та як тісто було дуже пружним після замісу до глютенового вікна, цукати й сухофрукти я не вмішувала в тісто (не рвала волокна), а просто розтягла акуратно пласт тіста й завернула начинку наче в рулет, розтягуюючи його. Коли ви доб’єтесь того самого глютенового вікна, ви відчуватимете волокна як наче ниточки і бачитимете як вони рвуться при замішуванні цукатів (тому рекомендую загортати).
    Ще цікавий момент – температура випікання… з досвідом зрозуміла, що задля тої самої тягнучої консистенції м’якіша треба ставити температуру спочатку 150-160, а потім взагалі опускати до 110 (особливість моєї духовою шафи, можливо у вас так само). Випікати їх приблизно годинку і тоді це відвал усього… тягнуче, пахуче тісто з ніжним золотавим відливом… ммм

    ДЯКУЮ ВАМ ЗА НЕПЕРЕВЕРШЕНИЙ І ШВИДКИЙ РЕЦЕПТ ПАНЕТТОНЕ!

    • Reply
      Marina
      20.04.2023 at 13:41

      Цікавий досвід, дякую, що поділилися! І чудово, що знайшли свій особливий спосіб випікання. Головне – класний результат

    Leave a Reply