Для того, щоб “збудувати” пряничний будинок своїми руками, важливо обрати правильний рецепт імбирного печива та глазурі. Деталі пряничного будиночка мають бути рівними, світлими, з чіткими краями та формою, та не мають деформуватися при випіканні. А глазур (айсінг) має надійно скріпити деталі, не розтікатися, не кришиться та бути безпечною для вживання. Вітаю, ви натрапили на той самий ідеальний рецепт пряничного будиночка!
Печиво для пряничного будиночка
Імбирні пряники добре зберігаються, тож ви можете приготувати деталі пряничного будиночка заздалегідь, та в інший зручний день займатися його збиранням. До речі, імбирне печиво може зберігатися в герметичній тарі кілька місяців, і максимум, що йому загрожує, – стати трохи твердішим.
Аромат імбирного печива за цим рецептом вразить вас ще в момент замісу тіста, настільки воно запашне, пряне та святкове.
Рецепт імбирних пряників традиційно містить в собі мед, ароматні пряні спеції, вершкове масло та борошно, а як свіжу нотку можна додати ще й цедру апельсина. Готуючи з хороших якісних продуктів, у вас обовʼязково вийде дуже смачне імбирне печиво, яке можна використати для пряничного будиночка, а можна й самим поласувати або пригостити близьких.
Заздалегідь приготуйте шаблони деталей, які вам потрібні для будиночка. Можна вирізати їх з пергаменту або, якщо це паперові чи картонні деталі, обклейте їх скотчем або клейкою плівкою, щоб не прилипали до тіста.
Інгредієнти:
100 г вершкового масла кімнатної температури
200 г цукру
2 яйця
80 г меду
1 ч.л. меленого сушеного імбиру
½ ч.л. меленого мускатного горіха
1 ч.л. кориці
цедра 1 апельсину
дрібка солі
~ 400 г пшеничного борошна
1 ч.л. розпушувача
- Збити розм’якшене вершкове масло з цукром.
- По одному додати яйця, збити після кожного.
- Додати рідкий мед, цедру та спеції, збити до однорідності.
- Поступово ввести борошно. Коли перемішувати стане важко, додати борошно, що залишилося, і замісити тісто руками. При необхідності додати ще трохи борошна. Тісто має перестати липнути до рук, але й не бути тугим, тому не перестарайтеся з борошном.
- Загорнути тісто в плівку, трохи придавити, щоб воно набуло плоскої форми. Прибрати в холодильник на 30 хвилин.
- Розкатати тісто між двома аркушами пергаменту в пласт завтовшки ~3 мм, не тонше. Одразу переносимо на деко, застелене пергаментом, та прямо на ньому вирізаємо деталі майбутнього пряничного будиночка: покласти на тісто підготовлені шаблони, лишаючи між ними проміжки 2-3 см, та обережно ножем вирізати деталі на тісті. Забрати шаблони та зайві шматочки тіста між деталями.
- Прибрати деко з пряниками в холодильник ще на 30 хвилин.
- Тим часом розігріти духовку до 170°С.
- Вийняти пряники з холодильника й одразу поставити в розігріту духовку. Випікати до рум’янця, час залежить від розміру деталей (для стіни потрібно 15-20 хвилин, а дверцята спечуться хвилин за 5-7).
- Вийняти готове імбирне печиво з духовки та остудити на деко.
Зберігайте готові деталі у герметичному контейнері.
Далі робимо айсінг – “клей” для декору пряничного будинка та скріплення всіх його деталей між собою.
Айсінг для пряничного будиночка
Рецептів айсінгу не так багато, але є з чого вибрати й у чому заплутатися. Якщо вам цікаво розібратися, то раджу мій окремий пост про айсінг для імбирного печива, там детально розписую три робочих рецепти – на сирому білку, сухому пастеризованому (альбуміні) та без білка (на аквафабі), а також детально розписую про види айсінгу та консистенцію глазурі для різних цілей.
А сьогодні зробимо звичайну найпростішу білкову глазур, продукти для якої точно є у вас вдома.
Айсінг треба готувати прямо перед початком прикрашання або склеювання деталей, оскільки його не можна довго зберігати вологим. Всі залишки після малювання та склеювання будиночка викидаємо не шкодуючи, це безпека ваша та ваших близьких.
Не поспішайте малювати на деталях пряничного будиночка одразу після їх випікання, дайте їм час відлежатись хоча б кілька годин, а краще ніч. Тоді глазур добре зчепиться з поверхнею та не деформується.
Інгредієнти:
1 білок яйця С0 (близько 30-35 грамів)
200 г цукрової пудри
1 ч.л. лимонного соку
- Просіяти цукрову пудру.
- Додати до пудри білок.
- Ретельно розтерти білок з пудрою ложкою або силіконовою лопаткою. (Не пропускайте цей пункт, він важливий).
- Збити міксером на низькій швидкості 2 хвилини.
- Додати лимонний сік. Збити ще 3 хвилини.
- Додавати воду по кілька крапель до отримання консистенції, яку називають “м’які піки”. Вона не розтікається, тримає форму, але при цьому м’яка. Перевіряємо готовність глазурі ось таким способом: якщо провести по ній зубочисткою, слід зникне приблизно через 15 секунд.
Готову глазур використовуємо для декорування та склеювання деталей пряничного будиночка. Вона швидко застигає та міцно тримає деталі.
Якщо бажаєте повністю залити айсінгом якісь деталі будиночка, можна у частину вже готової глазурі додати ще трохи води, тоді вона набуде консистенції, потрібної для заливання пряників.
Отже, декоруємо деталі, склеюємо пряничний будиночок та ще декоруємо його за вашою фантазією, тут вже немає жодного рецепта 🙂
Щасливого Різдва та переможного Нового 2024 Року!
Be the first to comment