База/ Ситна випічка

Рецепт домашньої локшини

рецепт яєчної локшини

Два факти про домашню локшину: це дуже смачно та це дуже просто. Простіше, ніж піца або пампушки, наприклад, як за продуктами, так і в процесі. Рецепт домашньої локшини включає всього три інгредієнти, а сам процес приготування є дуже простим.

Локшина як різновид тіста дуже популярна у багатьох кухнях світу, включаючи кухні східноєвропейських країн. Ви можете приготувати безліч страв, використовуючи одну й ту саму базу – домашню локшину на яйцях, і, залежно від того, як ви її подасте, можна подумки переміститися в різні куточки світу, від Південної Америки до Азії.

Домашня локшина з яєць дуже смакує із різними соусами, типу бешамель, соусом песто, або навіть просто з вершками. Ну й звичайно суп з домашньою локшиною – це окрема любов.

Сьогодні в мене для вас є швидкий рецепт локшини з яєць. Написати його зайняло більше часу, ніж приготувати локшину, тому нехай вас не лякає довгий текст.

Існують різні способи приготування домашньої локшини на яйцях, але основні інгредієнти завжди залишаються однаковими: борошно, яйця та сіль.

Борошно для домашньої локшини

Найчастіше для приготування домашньої локшини використовують пшеничне борошно вищого ґатунку. Також ви напевно зустрічали в магазинах борошно саме для пасти або локшини, воно як правило містить менше білків, та може бути виготовлене з твердих сортів пшениці. Таке борошно чудово підійде для приготування домашньої яєчної локшини, але можна почати зі звичайного борошна, а далі вже будете пробувати інші види.

Яйця

Яйця надають локшині смак та колір. Чим яскравіший жовток яйця, тим жовтіша буде домашня локшина. Залежно від розміру яєць, можна регулювати кількість борошна, його може знадобитися трохи менше або більше, аніж вказано у рецепті.

Сіль

Сіль – обовʼязковий інгредієнт у домашній локшині, оскільки вона надає їй яскравішого смаку. В тісто додаємо зовсім трохи солі, та не забуваємо солити воду, в якій буде варитися домашня локшина.

Отже, рецепт приготування яєчної локшини

З наведеної кількості продуктів вийде 5-6 порцій локшини.

480 г борошна
5 яєць
2 г солі

  1. Борошно просійте на стіл, додайте сіль, трохи перемішайте руками та зробіть ямку посередині.
  2. Розбийте яйця в ту ямку, виделкою перемішайте їх між собою, та поступово підбирайте борошно з боків до яєць, замішуючи тісто.
  3. Коли місити виделкою стане важко, домісить тісто руками до однорідності. Тісто на локшину легко місити, воно не липне до рук та до столу.
  4. Далі ділимо тісто на 2 частини та розкатуємо кожну з них по черзі на столі, посипаному борошном, в тонкий-тонкий прямокутник. Тісто повинно аж трохи просвічувати.
  5. Даємо тісту полежати 5 хвилин, посипаємо борошном і скручуємо в рулетик.
  6. Нарізаємо впоперек на тонкі відрізки – такої ширини вийде майбутня локшина. Далі розгортаємо відрізки. За бажанням можна скрутити локшину як тальятеле.
  7. Доводимо до кипіння воду, солимо та варимо локшину буквально 2-3 хвилини. Готово!
рецепт домашньої локшини

Далі додавайте до пасти те, що любите. У мене це пармезан, цедра лимона та петрушка.

Можна зварити частину локшини, а решту накрити плівкою та прибрати в холодильник (зберігати до 3 днів) або в морозильну камеру (до 2 місяців).

Як приготувати домашню локшину із соусом?

Якщо ви плануєте подавати домашню локшину разом із соусом, то зверніть увагу на декілька моментів:

  • варіть домашню локшину у воді буквально 1-2 хвилини, до стану al dente, тобто недовареної пасти
  • тим часом доведіть соус до кипіння в окремому сотейнику
  • перекладіть домашню локшину з киплячої води до киплячого соусу та доготуйте їх разом 1-2 хвилини.

Приготовлена у такий спосіб домашня локшина вбере в себе соус та смакуватиме неймовірно.

І наостанок додам ідеї соусів для домашньої локшини. Напишіть в коментарі ваші улюблені соуси, доповнимо список разом.

  1. Бешамель. Соус на основі молока, борошна та мускатного горіха чудово смакує до локшини з яєць.
  2. Сирний соус. Може бути зроблений на основі сметани або вершків, з додаванням твердого сиру, такого як пармезан, або з рікоттою.
  3. Томатний соус. Популярний соус, що зазвичай готують на основі томатів або томатної пасти, часнику, оливкової олії, з додаванням різних сушених трав, найчастіше базиліку та орегано.
  4. Песто. Італійський соус на основі базиліку, кедрових горіхів, пармезану, часнику та оливкової олії.
  5. Грибний соус. Готується на основі грибів, наприклад, шампіньйонів, з додаванням вершків або сметани, часнику та спецій.
  6. Теріякі соус. Японський соус, поширений в кухні Азії, з додаванням соєвого соусу, цукру, меду та різних спецій.
  7. Вершковий соус. Заснований на вершках або сметані, з додаванням часнику, сиру та спецій.
  8. Соус на основі оливкової олії та часнику. Дуже простий та популярний соус, приготований з оливкової олії, часнику, солі та перцю.
  9. Карбонара. Цей класичний італійський соус готують з жирного бекону, яєць, пармезану, часнику та чорного перцю.
  10. Болоньєзе. Дуже відомий італійський соус на основі мʼясного фаршу та томатів, з додаванням вина та спецій.

Якщо ви спробували цей рецепт, поділіться своїми враженнями чи цікавими змінами в коментарях нижче. Ваш відгук допоможе мені створювати ще більше смачних рецептів!

More recipes

Be the first to comment

Leave a Reply