Яким приємним сюрпризом став цей сливовий пиріг з газети The New York Times! Здавалося б, найпростіші інгредієнти, процес та звичайнісінькі сливи – куди вже простіше та доступніше. Але смак… Це щось! Обовʼязково приготуйте його і не забудьте зберегти рецепт – обіцяю, ви втомитеся їм ділитися!
Легендарний рецепт сливового пирога публікувався в газеті The New York Times 7 років поспіль (кожен вересень з 1983 по 1989), і зараз є у вільному доступі на офіційному сайті газети.
Напевно, багато хто вже зустрічав цей рецепт у просторах мережі, читав його історію і можливо навіть готував. Я натрапила на нього вперше десь у 2016-му, приготувала і закохалася.
Звертаю вашу увагу, що оригінальний рецепт складений у звичний американцям спосіб – з вимірюванням продуктів у чашках та ложках.
Чашка/ложка – це міра об’єму, а не ваги, тому залежно від щільності інгредієнта, вага в грамах в тому самому обсязі може кардинально відрізнятися. Наприклад, борошна в склянці 250 мл може бути від 90 до 160 грамів залежно від виду борошна і просіяне воно чи ні.
Для коректного перекладу американських заходів існують спеціальні конвертери та таблиці, вони є у вільному доступі до мережі.
Тут я не копіюю повністю рецепт із газети, описую його у вільній формі зі своїми коментарями та дрібними коригуваннями.
Автор рецепта пише, що за бажанням готовий пиріг можна заморозити до майбутніх свят чи подій. У день, коли він вам потрібний, просто розморозьте пиріг та розігрійте його у духовці при 150ºС, буде ніби свіженький.
Інгредієнти:
150 г цукру
113 г вершкового масла кімнатної температури
2 яйця
120 г борошна
дрібка солі
1 ч. л. розпушувача
8-12 слив
коричневий цукор і кориця для посипання
Увімкнути духовку на розігрів до 180ºС.
Збити розм’якшене масло (113 г) з цукром (150 г).
Додати яйця (2 шт.) по одному, збиваючи після кожного однорідності.
Додати просіяне борошно (120 г), 1 ч.л. розпушувача та дрібку солі. Збити до однорідності.
Підготувати форму для випічки, зробивши “французьку сорочку”: тонким шаром змастити дно та стінки вершковим маслом, присипати борошном.
Сливи розрізати на половинки та вийняти кісточки.
Розподілити тісто у формі. Зверху викласти половинки слив (не вдавлюйте їх в тісто, інакше вони проваляться при випіканні).
У мою форму діаметром 24 см помістилося 16 половинок, тоді як у рецепті з газети – 24 половинки.
В оригінальному рецепті рекомендується викладати сливові половинки шкіркою догори. Так пиріг виходить ще соковитішим і ароматнішим, але сливи при цьому стають м’якшими. Моїй сім’ї більше подобається навпаки – розрізом нагору.
Посипати майбутній пиріг коричневим цукром (1-2 ст.л.) та корицею (1 ч.л.).
Випікати в духовці за температури 180ºС близько 45-50 хвилин (час залежить від особливостей вашої духовки). Перевіряйте готовність зубочисткою (вона має бути сухою), починаючи десь із 40-ї хвилини.
Подавайте сливовий пиріг теплим чи холодним. А ще він дуже смакує гарячим разом із кулькою ванільного морозива.
Смачного!
4 коментарі
Олеся
07.08.2019 at 22:18Он очень вкусный! Спасибо большое за рецепт!
yellowmixer
12.08.2019 at 10:38Очень рада, что понравился!)
Кристина
28.05.2020 at 10:17Оооочень вкусный пирог. А главное – рецепт легкий, даже для тех, у кого руки растут не из кондитерских мест 🙂 Кстати, вместо слив хорошо еще вишни заходят. Думаю и смородина, но еще не пробовала.
Kateryna Cholovska
28.05.2020 at 15:52Благодарю за рецепт! познакомилась с блогом именно благодаря ему.
Теперь это один из любимых моих рецептов. Ведь он очень детально и просто описан – даже для тех, кто совсем мало знаком с выпечкой.
и такие сочные фото! ммм, как было не испечь 🙂