База

Як зварити яйце пашот

як зварити яйце пашот

Якщо ви читаєте ці рядки, значить напевно вже знаєте, в чому фішка яйця пашот, чому ніяке рідко зварене яйце не зрівняється з ним, і що білок у такого яйця зовсім не схожий на той гумовий, що виплив зі шкарлупи яйця під час варіння. Якщо все так, і ви рішуче загуглили “як зварити яйце пашот”, тоді ви тут за адресою.

Гарантую: кілька проб, і при дотриманні всіх нижчеописаних лайфхаків ви потішите сім’ю, наприклад, ефектними авокадо тостами з гарними білими мішечками.

Зварити вдалий пашот – це ще той челендж, так що коли вам це вдасться, сміливо пишайтеся собою найбільшою гордістю.

Є кілька способів варіння, найпростіший і найдоступніший з яких, на мій погляд, – у каструлі.

Як зварити яйце пашот

Отже, якщо коротко:

  1. Каструлю з водою поставити на вогонь
  2. Додати дрібку солі та чайну ложку оцту
  3. Довести до слабкого кипіння
  4. Розбити яйце у склянку, не ушкоджуючи жовток
  5. Зробити в каструлі воронку за допомогою ложки або віночка
  6. Влити яйце в центр воронки, варити 1-2 хвилини

А тепер по секрету ділюся лайфхаками варіння яйця пашот, які ми відкрили для себе, працюючи в кафе.

1. Холодне свіже яйце. Теплий білок, як і старий – розріджені, у воді вони підуть нитками та пластівцями. А холодний свіжий білок щільно тримається навколо жовтка і створить саме той омріяний мішечок. Якщо при розбиванні шкарлупи ви пошкодили жовток, не варіть таке яйце, пашот із нього не вийде.

2. Води в каструлі має бути НЕ мало, інакше яйце може прилипнути до дна під час варіння. Але й не повинно бути занадто багато: у такому випадку важче закрутити воронку. А ще вода з додаванням оцту має властивість сильно підійматися під час кипіння.

3. Оцет підвищує кислотність води, завдяки чому білок швидше згорнеться.

4. Яйце треба опускати у воду, яка ще не кипить надто бурхливо. Вона має бути в стані початку кипіння, з малесенькими бульбашками, що підіймаються з дна каструлі на поверхню води.

5. Помірна швидкість воронки. Вона не має бути надто швидка, буквально 2 обертання ложкою або виделкою. Або розкрутити сильно і почекати, доки трохи сповільниться.

6. Чим менший посуд, тим краще результат. У великій каструлі/сотейнику складніше потрапити до центру воронки, тобто є більша ймовірність отримати мішечок з довгим хвостом білка. У маленькій каструлі (0,5-0,7 л) зварити красиве яйце пашот легше.

7. Яйце закидаємо зі склянки, тримаючи її якомога нижче над водою. Жовток щільніший за білок, падає швидше, а нам це не потрібно, тому «летіти» у воду він має якнайменше.

8. Час варіння яйця – від 1 до 2 хвилин, залежить від виду та потужності вашої плити. Чим довше варите, тим щільніше вийде білок та жовток.

Ну і не забуваємо промокати яйце серветкою, щоб зайва волога не зіпсувала вашу основну страву, наприклад, тост або вафлю.

Смачного!

Як зварити яйце пашот | YellowMixer.com

Print Recipe
Serves: 1 шт Cooking Time: 7 хвилин

Ingredients

  • 0,5-1 л води
  • дрібка солі
  • 1 ч.л. оцту

Instructions

1

Каструлю з водою поставити на вогонь

2

Додати дрібку солі та чайну ложку оцту

3

Довести до слабкого кипіння

4

Розбити яйце у склянку, не ушкоджуючи жовток

5

Зробити в каструлі воронку за допомогою ложки або віночка

6

Влити яйце в центр воронки, варити 1-2 хвилини

More recipes

Be the first to comment

Leave a Reply