Завдяки своєму складу зефір з інвертним сиропом може залишатися у свіжому стані до 7 днів, тоді як звичайний зефір вже через 2-3 дні починає коцюбитися та зацукруватись навіть при зберіганні у герметичному контейнері.
Інвертний сироп (він же інвертний цукор або тримолін) – частий компонент кондитерських виробів промислового виробництва. Він не дає цукру кристалізуватися (тобто виробу – зацукритися) та сприяє утриманню вологи у виробі, через що він зберігається довше.
Інвертний сироп продається в спеціалізованих магазинах для кондитерів, коштує недорого, залежно від виробника (до речі, Тримолін – це лише назва виробника інвертного сиропу) може відрізнятися за кольором та консистенцією – від рідкого та прозорого до більш щільного та білого кольору.
Також цей сироп можна приготувати в домашніх умовах, це нескладно, в інтернеті є багато рецептів. Я лінуюся і купую готовий сироп, бо через його невисоку ціну не бачу сенсу витрачати час на самостійне приготування.
Дуже докладний базовий рецепт домашнього зефіру з усіма тонкощами та можливими помилками можна почитати в цьому пості. Лише нагадаю деякі важливі моменти:
- агар-агар у цьому рецепті НІЧИМ замінити не можна
- кількість цукру скорочувати не можна, інакше зефір не буде щільним
- фруктове/ягідне пюре має бути дуже густе
- фрукти чи ягоди для пюре мають бути свіжі чи заморожені, будь-які інші не підходять
Інгредієнти:
125 г фруктового/ягідного пюре (у мене полуничне з яблучним 1:1)
100 г цукру (1)
1 білок великого курячого яйця
170 г цукру (2)
80 г інвертного сиропу
5 г агар-агару
75 г води
Складаємо в сотейник пюре (125 г) і цукор (100 г), ставимо на середній вогонь і варимо до розчинення цукру, доводити до кипіння не потрібно. Зняти з вогню, повністю остудити.
Навіщо потрібний цукор у пюре? Дехто готує зефір, не додаючи цукор на цьому етапі з метою економії сил і часу. Але технологічно цукор при збиванні білка із фруктовим пюре потрібен і важливий, оскільки закріплює структуру збитого білка і не дає йому опасти до вливання агарового сиропу.
Крім того, додавання цукру знижує ймовірність перезбити білок і, як наслідок, отримати відсікання рідини, тобто масу, що опала. Ну й останній бонус: цукор ще більш згущує фруктове/ягідне пюре.
У чашу для збивання (чисту, суху, без єдиної краплі жиру, тому білок дуже акуратно відокремлюємо від жовтка) складаємо підсолоджене ПЮРЕ, що повністю остигло, і БІЛОК кімнатної температури. Втім, температура білка не має вирішального значення, оскільки з’єднавшись з великою кількістю пюре, він швидко набере його температуру.
До моменту вливання сиропу білково-фруктова маса має бути добре збита, тому орієнтуйтеся за своєю технікою, за який час до вливання потрібно ввімкнути міксер. Я вмикаю в момент закипання сиропу на плиті.
У базовому рецепті домашнього зефіру детально розписала техніку приготування з допомогою як планетарного міксера, так і ручного.
Готуємо сироп з агар-агаром
Змішати цукор (170 г) з агар-агаром (5 г). Налити в сотейник воду (75 г) і всипати суміш цукру з агаром, додати сироп інвертний (80 г), поставити на середній вогонь і варити, трохи помішуючи.
З моменту закипання сиропу перемішувати його дуже активно. Він почне сильно пінитися і підійматися нагору (врахуйте це при виборі сотейника для варіння сиропу).
Варити сироп близько 4-5 хвилин. Спочатку він стікатиме з ложки як водичка, в сотейнику буде багато великих бульбашок, які швидко і легко лопаються. Потім бульбашки стануть все дрібнішими та лопатимуться повільніше, це означає, що сироп густіє і, коли він тягтиметься з ложки тонкою ниткою тягучою – сироп готовий.
Тонкою цівкою по стінці влити сироп у фруктово-білкову масу, одночасно збиваючи всю суміш на середній швидкості міксера. Залишки сиропу НЕ вишкрябуйте з сотейника!
Збільшити швидкість міксера трохи вище за середню (у мене це позначка 6 з 10). Збивати потрібно ще близько 4-5 хвилин. За цей час маса майже остигне і стане помітно густішою – агар-агар починає діяти вже за температури 40°C.
Перекласти зефірну масу в кондитерський мішок з насадкою (я використовую К855).
Відсадити зефір на пергамент і залишити застигати за кімнатної температури протягом 4-12 годин.
Потім з’єднати половинки, обваляти в цукровій пудрі – все, зефір готовий!
Зі зазначеної кількості інгредієнтів виходить від 10 до 24 цілих зефірок залежно від розміру відсаджених половинок.
Зберігати зефір у герметичній тарі.
І найголовніша рекомендація: помийте посуд ВІДРАЗУ після приготування зефіру, інакше потім це зробити вкрай складно! 😉
Зефір з інвертним сиропом | YellowMixer.com
Print RecipeIngredients
- 125 г фруктового/ягідного пюре
- 100 г цукру (1)
- 1 білок великого курячого яйця
- 170 г цукру (2)
- 80 г інвертного сиропу
- 5 г агар-агару
- 75 г води
Instructions
Фруктове/ягідне пюре з'єднати з цукром(1) у сотейнику і варити на середньому вогні до розчинення цукру. Зняти з вогню, повністю остудити.
Змішати цукор(2) з агар-агаром. Налити в сотейник воду, всипати суміш цукру з агаром і додати інвертний сироп. Поставити суміш на середній вогонь та варити, трохи помішуючи. З моменту закипання сиропу перемішувати його дуже активно. Він почне сильно пінитися і підійматися нагору (врахуйте це при виборі сотейника для варіння сиропу).
Варити сироп близько 4-5 хвилин. Спочатку він стікатиме з ложки як водичка, в сотейнику буде багато великих бульбашок, які швидко і легко лопаються. Потім бульбашки стануть все дрібнішими та лопатимуться повільніше, це означає, що сироп густіє і, коли він тягтиметься з ложки тонкою ниткою тягучою - сироп готовий.
У цей час збити пюре та білок до стійких піків.
Тонкою цівкою по стінці влити сироп у фруктово-білкову масу, одночасно збиваючи всю суміш на середній швидкості.
Збільшити швидкість міксера трохи вище за середню (у мене це позначка 6 з 10). Збивати потрібно ще близько 4-5 хвилин.
Перекласти зефірну масу в кондитерський мішок з насадкою, відсадити зефір на пергамент і залишити застигати при кімнатній температурі протягом 4-12 годин.
Поєднати половинки, обваляти в цукровій пудрі.
Notes
Зберігати зефір у герметичній тарі.
5 коментарів
oleg
24.10.2018 at 18:11подскажите после отсадки через 24 часа верхний слой зефира становится плотным, напоминаюшим жвачку от чего это происходит
yellowmixer
26.10.2018 at 14:4724 часа – это слишком много времени для сушки зефира, он застывает через 6-8 часов, максимум 12. Плюс, полагаю, белок был недостаточно взбит.
Лика
17.04.2019 at 23:48Скажите, каким красителем вы пользуетесь? Я заметила, что если жидким (капли), то очень разжижает массу – в том отношении, что сохнет дольше. С гелевым получше. Но я все равно не очень довольна. Еще есть очень дорогие натуральные красители (индийские) у нас, я их пока не пробовала.
yellowmixer
18.04.2019 at 09:16Я не подкрашиваю зефир. Думаю, лучше всего красить гелевыми, но добавлять их в сироп еще до начала его приготовления, а не в готовую зефирную массу.
Елена
23.12.2021 at 13:02Здравствуйте. Спасибо за рецепт. У меня зефир получается очень воздушный ( делаю без инвертного сиропа). Как получить более плотную структуру?