База

Як приготувати домашню гранолу: простий рецепт та користь для здоров’я

домашня гранола рецепт

Для моєї родини часи купування граноли в супермаркеті скінчилися рівно в той день, коли я вперше приготувала її вдома. От правда, не бачу сенсу в купівлі, коли домашня гранола готується так просто й швидко, а смакує краще. Я вже й не кажу про якість інгредієнтів.

Чому варто готувати домашню гранолу замість купівлі готової:

  1. Це дуже просто! От правда, дуже. Та швидко: пів години плюс почекати, поки охолоне.
  2. Можна підібрати до складу свої улюблені інгредієнти, щоб гранола містила тільки те, що полюбляєте ви та ваші близькі.
  3. Низький вміст цукру. Та контрольований. Замість рафінованого цукру додаємо мед або кленовий сироп, що, погодьтеся, є здоровою альтернативою білому цукру.
  4. Якість інгредієнтів. Готуючи для себе коханих, ви звісно не додаватимете до граноли пальмову олію, якісь хімозні консерванти та надмірну кількість цукру.
  5. Простір для фантазії. Можна експериментувати зі складом та смаками до нескінченості. Нижче розкажу, як саме підбирати поєднання продуктів, щоб отримати збалансований склад.

(В цьому параграфі буде трошки економічного душнільства, можна пропустити) Чесно кажучи, я не рахувала економічну вигоду, але орієнтуючись в цінах на продукти, що входять до складу граноли, розумію, що якісна гранола не може коштувати дешево. І якщо ви десь побачите гранолу з гарним складом (таким як ви б вдома готували), вона буде точно дорожча за вашу домашню, оскільки до її ціни також увійде купа додаткових витрат виробника (оплата праці, оренда приміщення, упакування, комунальні, податки й т.д.).

Гаразд, ймовірно, якщо ви зараз читаєте ці рядки, ви вже на світлій стороні й самі знаєте, чим домашня гранола краще за покупну, тож переходимо до рецепта. А точніше до конструктора.

Конструктор граноли. Як створити свою ідеальну гранолу?

На перший погляд, склад граноли може лякати своїм різноманіттям: стільки різних інгредієнтів, як я можу поєднати їх, у якому співвідношенні, щоб вийшло й смачно, й красиво, й поживно? Але насправді рецепт домашньої граноли – це простий конструктор, який складається з кількох деталей (груп продуктів). Беремо з кожної групи по 1-2 інгредієнти та змішуємо їх у доволі вільних пропорціях. Є лише пара моментів, яких бажано дотримуватись, щоб зробити гранолу досконалою, але про це далі.

гранола рецепт приготування

Вівсяні пластівці. База граноли та її найбільша частка. Звичайні олдскульні вівсяні пластівці. Не беріть швидкорозчинні, вони гірше тримають форму при запіканні та й виглядають не дуже.

Горіхи. Це поживна частина, яка містить багато корисних речовин. Мигдаль, фундук, горіхи пекан, кешʼю, волоські горіхи. Загалом, будь-які, хоч кедрові. Прикольно виглядають фісташки, особливо якщо вони яскраво зеленого кольору.

Насіння. Соняшникове, гарбузове насіння, кунжут, та моя особлива любов – насіння льону. Всі вони додають текстуру, поживні речовини та дуже цінну клітковину. (Ви спитаєте, за що люблю льон? За те, що в нього немає смаку, але є надзвичайна користь)

Сухофрукти. Родзинки, курага, журавлина, ягоди годжі, кокосові пластівці. Сухофрукти додають гранолі солодкість, смак та вітаміни.

Солодкий сироп. Мед, кленовий сироп або сироп агави роблять гранолу солодкою, трохи склеюють її інгредієнти між собою та додають їм карамельного кольору під час запікання.

Жири. Олія допомагає інгредієнтам рівномірно запікатися та робить їх більш хрумкими. Кокосова олія – мій фаворит, оскільки вона має ніжний, трохи солодкуватий смак. Оливкова олія також працює, але має більш виражений аромат, не всі його люблять.

Додаткові аромати: Ванільний екстракт, кориця, мускатний горіх або імбир додають запах та смак.

Шоколад. Винесла його окремим пунктом. Можна додавати шоколадні краплі або крихту замість горіхів або насіння, або разом з ними. Частку шоколаду додаємо на початку приготування граноли, а іншу частку – до готової граноли. Так шоколад розтане та покриє деякі пластівці, а частина шоколадних крапель – залишаться хрумкими. Якщо готуєте гранолу з шоколадом, кількість солодкого сиропу (кленового або меду) можна знизити або взагалі прибрати його.

Інгредієнти для домашньої граноли

Створюємо свою власну гранолу, відштовхуючись від наступної пропорції:

400 г вівсяних пластівців
100 г горіхів
100 г насіння
дрібка солі
60 г мед або кленовий сироп або сироп агави
60 г кокосової олії
200 г сухофруктів

З цієї пропорції важливим є кількість пластівців, солодкого сиропу та олії. Дотримуємось наведених значень.

А зі всіма іншими інгредієнтами можна гратися, як вам заманеться. Чогось більше, чогось менше, у різних співвідношеннях. Для горіхів, насіння та сухофруктів наведені значення є лише орієнтиром.

домашня гранола

Як приготувати гранолу вдома:

  1. Розігріти духовку до 160ºC.
  2. Розтопити кокосову олію.
  3. В окремому посуді змішати вівсяні пластівці, горіхи, насіння та сіль (і частину шоколаду, якщо додаєте його).
  4. До кокосової олії додати мед або кленовий сироп.
  5. З’єднати рідкі інгредієнти з сухими, добре перемішати, щоб усі сухі інгредієнти були покриті рідкими.
  6. Викласти гранолу рівним шаром на деко або велику форму для випікання.
  7. Випікати протягом 30 хвилин, добре перемішуючи суміш кожні 10 хвилин, щоб гранола запікалася рівномірно.
  8. Дістати деко (форму) з духовки та залишити гранолу остигати.
  9. Додати сухофрукти (та/або другу частину шоколаду) та добре перемішати. Пересипати гранолу до герметичного контейнера.

Зберігайте готову гранолу у герметичному контейнері за кімнатної температури до 1 місяця.

Домашня гранола чудово смакує з йогуртом та фруктами, у смузі-боулах (на фото у мене смузі з ягід асаі та банану), з молоком, з морозивом.

Якщо ви спробували цей рецепт, поділіться своїми враженнями чи цікавими змінами в коментарях нижче. Ваш відгук допоможе мені створювати ще більше смачних рецептів!

More recipes

Be the first to comment

Leave a Reply