База

Рецепт солоної карамелі

рецепт солоної карамелі

Солона карамель – дуже цікава й популярна начинка для десертів. Карамельні тарти, трайфли, вафельний торт, медовик, пончики, млинці, навіть сінабони можна зробити із карамеллю замість вершкової поливки, й вони будуть неймовірні. І ще одне з відкриттів для мене – морозиво із домашньою солоною карамеллю. Ось повірте, варто зварити її хоча б заради цього найпростішого, але дуже смачного десерту! Отже, зберігайте рецепт солоної карамелі, він точно стане вам у пригоді.

Для тих, хто думає, що солона карамель – це “закуска до пива”: ні, вона солодка, а солона нотка дуже тонко підкреслює і відтіняє цю насолоду.

Рецепт не надто складний, але є пара нюансів, про які розповім нижче.

Для різних задач карамель може мати різну густоту. Наприклад, для прикрашання торта вона має бути більш щільна, а для додавання до морозива, кави чи полити сінабони – зручніше, щоб карамель була більш рідка.

Густоту карамелі можна регулювати кількістю вершків. Налили менше вершків – карамель вийде густіша, налили більше вершків – буде більш рідка. Кількість вершків може коливатися від 80 до 300 г вершків на кількість цукру, що вказана в цьому рецепті. Для себе я обрала оптимальну консистенцію – 180-200 г вершків.

Інгредієнти:

225 г цукру
75 г води
180 г вершків жирністю 33%
50 г вершкового масла
1 ч. л. (без гірки) солі

1. Наливаємо в сотейник воду, всипаємо цукор і ставимо на середній (ближчий до слабкого) вогонь. 

ВАЖЛИВО – не перемішувати! Взагалі! Інакше цукор може кристалізуватись, і тоді все це добро доведеться викинути.

2. Далі чекаємо, поки наш сироп закипить і через певний час набуде золотистого карамельного відтінку. 

ВАЖЛИВО # 2 – не перетримати карамель на вогні, інакше з’явиться виражений присмак паленого цукру. Втім, хтось і таке любить, але це скоріше виняток.

3. Поки сироп вариться, нагріваємо вершки. Вони мають стати дуже гарячі, майже закипіти. Я нагріваю в мікрохвильовій печі на найвищій потужності (800) близько 1 хвилини.

4. Коли сироп готовий (став золотистого кольору і приємно пахне карамеллю), знімаємо його з вогню, і одразу тонкою цівкою поступово вливаємо гарячі вершки, дуже активно перемішуючи. Будьте обережні, маса почне різко і сильно пінитися, не лякайтеся, так і має бути. Перемішуємо доки карамель “заспокоїться”.

5. Додаємо сіль та вершкове масло, перемішуємо до однорідності.

6. Переливаємо ще теплу карамель у баночку, тому що в міру остигання вона густіє.

Все, домашня солона вершкова карамель готова!
Зберігаємо її в холодильнику протягом 2 тижнів. Перед використанням можна трохи підігріти її, щоб стала трохи рідкішою.

More recipes

1 comment

  • Reply
    Анастасия
    28.05.2020 at 15:43

    Ну что тут сказать:)) 5 минут и получаете вкуснейшую соленую карамель!! Консистенция невероятная!
    Храниться в холодильнике хорошо (проверила). Очень вкусно полить чизкейк, пончики, панкейки:)) и с сырничками вкусно! Та можно просто ложкой кушать:) одно удовольствие

  • Leave a Reply