Морозиво

Рецепт шоколадного морозива

рецепт шоколадного морозива

Незабаром розпочнеться літо, а разом з ним і наші пошуки ідеального морозива. Хтось буде відшукувати його в супермаркетах, але ж хіба можна порівняти те куплене морозиво з домашнім, власноруч приготовленим, для якого ти можеш обрати найкращі інгредієнти. Тим паче цей рецепт шоколадного морозива не вимагає спеціальної техніки для приготування морозива, достатньо лише ручного міксера з віночками.

Загалом, всі рецепти домашнього морозива можна поділити на 2 групи: ті, що готують із жовтками, на основі заварного крему, та ті, в яких просто змішують інгредієнти та заморожують.

Морозиво, що готують із жовтками, виходить більш кремове, з нього нескладно зробити кульки з допомогою ложки для морозива. Його текстура подібна до тієї, що ми звикли. Лецитин, що міститься у жовтках, є природним емульгатором, він зʼєднує воду з жиром, що не дає воді перетворитися на окремі крупинки льоду. Окрім того, ця реакція допомагає смаку морозива розкритися якнайбільше.

Морозиво без жовтків не має такого насиченого смаку, воно більш водянисте, а тому у морозильній камері легко перетворюється на лід. Таке морозиво складно набрати ложкою. Зазвичай для його приготування використовують спеціальні домішки, що допомагають отримати правильну текстуру морозива.

Шоколадне морозиво за цим рецептом готується базовим способом – на жовтках. Процес заварювання не складний, тому нехай вас це не лякає. Головне – результат точно порадує вас та ваших близьких.

Інгредієнти:

3 жовтки
100 г тростинного цукру (можна замінити на звичайний білий)
450 г молока
50 г вершків 30-35% жирності
90 г чорного шоколаду
1 дрібка солі

  1. Жовтки з цукром перемішати вінчиком.
  2. Молоко довести майже до кипіння.
  3. Одночасно мішаючи жовтки вінчиком, вилити на них тонкою цівкою гаряче молоко.
  4. Повернути все назад у сотейник і, постійно помішуючи, варити на слабкому вогні до легкого загустіння.
  5. Процідити суміш через сито, додати шоколад та сіль, перемішати до розчинення шоколаду, додати вершки, перемішати й остудити до кімнатної температури.
  6. Прибрати в морозильну камеру і щопівгодини перемішувати вінчиком або міксером на низькій швидкості доти, доки не стане важко це робити (зазвичай 3-4 разів достатньо).

Зберігати шоколадне морозиво в морозильній камері, перекладати в холодильник за пів години до подачі.

Смачного!

More recipes

Be the first to comment

Leave a Reply