Печиво/ Торти та тістечка

Горішки зі згущенкою

горішки зі згущенкою рецепт

Горішки зі згущенкою за цим рецептом здивують вас своїм ніжним вершковим смаком, поєднанням хрумкого печива та ніжної начинки. Рецепт підходить як для електричної горішниці, так і для форми для випікання горішків на плиті.

Цей рецепт печива горішки зі згущенкою було наведено в інструкції до однієї з моїх горішниць, я лише додала до нього кілька деталей і, як на мене, вийшло ідеально.

Саме печиво для горішків за цим рецептом виходить дуже смачним та хрумким. Його аромат ви відчуєте вже під час випікання “горіхових” половинок, коли весь простір заполонить надзвичайно теплий солодкий аромат вершків та ванілі.

Крем також заслуговує особливої уваги. Пропоную додати до вареного згущеного молока хороше якісне вершкове масло. Тоді смак крему буде більш ніжним, вершковим, а консистенція полегшить заповнення та склеювання половинок.

Тісто для горішків зі згущенкою

200 г вершкового масла кімнатної температури
120 г цукру
кілька крапель ванільного екстракту (або 1 пакетик ванільного цукру, 10 г)
дрібка солі
2 яйця
500 г борошна
1/2 ч.л. розпушувача

У глибокій чаші збийте м’яке вершкове масло з цукром, ваніллю (екстракт або цукор) та сіллю до пишної білої маси. Це займе близько 5 хвилин.

Додайте яйця по одному, збиваюче масу після кожного. Не забувайте іноді знімати залишки тіста зі стінок вашого посуду, щоб все тісто було однаково збите те перемішане.

Додайте борошно, розпушувач та перемішайте тісто до однорідності.

Добре розігрійте форму для випікання горішків. Немає потреби додатково мастити її олією, оскільки тісто вже містить достатньо жиру. Хіба що можуть виникнути проблеми при першому використанні металевої форми для випікання горішків. Якщо це ваш випадок, то добре прогрійте горішницю й трохи змастіть її олією, далі пробуйте випікати половинки. Можливо доведеться кілька раз повторити змащування, але згодом тісто перестане липнути до форми.

Поки форма гріється підготуйте кульки тіста необхідного розміру. Відміряйте шматочки за допомоги кухонних вагів або ложкою “на око”, щоб отримати приблизно однакові порції тіста. Для кожної горішниці це може бути різний розмір/вага, наприклад, у свою сталеву горішницю я кладу кульки по 8 грамів тіста, а в електричну – по 5 грамів.

Випікайте кульки тіста до готовності. Час випікання також відрізняється залежно від горішниці. Але зазвичай це займає від 2 до 4 хвилин. Дізнатися цей час можна тільки шляхом проб та помилок. Навіть якщо в інструкції до вашої горішниці зазначено час випікання, насправді він може відрізнятися.

Коли ви дізнаєтеся належний розмір та час випікання половинок печива у своїй горішниці, далі справа піде легше. Раджу використовувати таймер, щоб отримати якомога більш однаковий результат. Процес відбувається досить швидко, тож можна легко прогавити необхідний момент.

При випіканні половинок “горішків” тісто може виходити за межі “горішка”. Такі надлишки можна зрізати ножем одразу після випікання, поки тісто ще мʼяке. Або пізніше обломити руками, коли половинки охолонуть і стануть хрумкими.

Для того, щоб отримати рівненькі та гладкі краї половинок, можна скористатися дрібною теркою та, коли печиво повністю остигне, обережно відшліфувати всі нерівності.

Після того, як закінчите випікання, НЕ МИЙТЕ горішницю водою або миючими засобами, лише протріть її паперовим рушником, коли вона остигне, цього достатньо. Це правило однакове для будь-якої горішниці. В іншому випадку, при наступному випіканні горішків тісто буде липнути до форми, ніби вона нова.

горішки зі згущенкою рецепт

Крем для горішків

250 г вареного згущеного молока кімнатної температури
100 г вершкового масла кімнатної температури

Для приготування крему для начинки горішків збийте разом згущене молоко та м’яке масло протягом кількох хвилин. Обидва інгредієнти мають бути кімнатної температури.

Заповнювати половинки кремом можна тільки після повного остигання печива, це дійсно важливо.

Отже, наповніть половинки кремом та зʼєднайте їх між собою. За бажанням можна покласти чвертку волоського горіха всередину.

Покладіть горішки у холодильник хоча б на одну годину, щоб вони застигли та печиво з кремом встигли “подружитися” між собою.

Смачного!

More recipes

Be the first to comment

Leave a Reply