Ви не любите запіканки? І гарбуз не любите? Тоді цей рецепт для вас! Найніжніша, корисна і легка гарбузова запіканка з сиром та манкою. Одразу звертаюся до тих, хто не любить гарбуз: у цій запіканці його смак зовсім не відчувається, чесно-чесно!
На перший погляд, може здатися, що в цьому рецепті гарбузової запіканки занадто багато мороки для такого нехитрого блюда. Але, друзі, це майже повноцінний десерт! Смак ніжний та вишуканий, з легким ароматом апельсина та ванілі. Текстура цієї запіканки з гарбуза та манки просто нереальна. Майже чізкейк. І це не дивно: чізкейк готується аналогічно.
І гарбуз, друзі! Він зовсім не відчувається у цій запіканці. У моїй сім’ї ніхто не любить смак гарбуза, тож доводиться маскувати. До речі, всі інші страви з гарбузом в моєму блозі – так само з функцією маскування (наприклад, соковиті гарбузові сінабони, вологий гарбузовий кекс з шоколадом, яскравий гарбузовий чізкейк або гарбузовий бісквіт).
Як зробити гарбузове пюре?
- Очищаємо гарбуз від шкірки.
- Розрізаємо вздовж навпіл.
- Вичищаємо насіння (лайфхак: це зручно робити ложкою для морозива).
- Ріжемо гарбуз на шматочки.
- І далі 3 варіанти: запекти в духовці, зварити в невеликій кількості води або приготувати в мікрохвильовій печі за кілька хвилин. Результат однаковий, все питання у зручності. Я звикла варити.
- Далі розминаємо готовий м’який гарбуз картоплем’ялкою або пробиваємо блендером (так буде однорідніше).
Зберігаємо гарбузове пюре в герметичному контейнері в холодильнику кілька днів або в морозильній камері – кілька місяців.
Готове пюре з гарбуза можна навіть заморожувати. Я роблю це кубиками у формі для льоду, потім використовую при необхідності, так зручно відважити потрібну кількість.
Який сир обрати для запіканки?
Сир для запіканки з гарбуза та манки бажано брати м’який, жирність та вологість не мають великого значення. В ідеалі протерти його через сито або пробити блендером для більшої ніжності та однорідності майбутньої запіканки. Зручно використовувати готову сиркову масу.
Будь ласка, не нехтуйте в цьому рецепті цедрою апельсина, ваніллю, температурою випікання, водяною банькою та охолодженням. Інакше вийде зовсім не те, що треба.
Усі інгредієнти для гарбузової запіканки мають бути кімнатної температури.
Інгредієнти:
400 г сиру або сиркової маси
300 г гарбузового пюре
100 г цукру
1 ч.л. ванільного екстракту
цедра 1 апельсину
80 г густого йогурту чи сметани
50 г манки (можна замінити на рисове або кукурудзяне борошно)
2 яйця
Сметана для подачі
Поєднати все, крім яєць, змішати до однорідного стану.
Додати яйця, перемішати до однорідності.
Вилити масу у підготовлену форму (змастити її вершковим маслом та присипати манкою).
Випікати при 120°С на режимі “низ-верх” або конвекція близько 1,5 години.
За бажанням можна випікати запіканку разом з водяною банькою, тоді вона вийде ще більш ніжною та соковитою. Як зробити водяну баню: на нижній рівень ставимо деко (або іншу вільну форму для випікання), в нього наливаємо близько 0,5 літра окропу. На рівень вище ставимо решітку, на неї – форму з запіканкою.
Якщо в кінці часу випікання у запіканки тремтить серединка – так і має бути, вимикайте духовку і залишайте запіканку остигати в ній.
Повністю остудити у вимкненій духовці, переставити в холодильник на 6-8 годин або на ніч.
Запіканку подавати зі сметаною та насолоджуватися.
Смачного!
2 коментарі
Мари
24.10.2023 at 12:08у вас такі цікаві рецепти, дякую
Marina
01.11.2023 at 20:18Дякую ☺️